Není tomu tak dlouho, co Google představil svou novinku Stadia, a už se objevuje cel řada dalších firem, které by chtěli něco podobného také spustit. Poslední z nich je například řetězec Walmart.

Walmart jako herní gigant?

Jeho zástupci již prý delší dobu navazují kontakty s herními studii a vydavateli a jedná o případné spolupráci na službě, která se v mnohém podobá té od Googlu. Měla by být cloudová, ale více toho známo není. Není ani jasné, jak daleko se vyjednávání zatím dostala.

Spojení Walmartu se streamováním her může být poněkud zvláštní, ovšem společnost se dlouhodobě stát druhým Amazonem. Do technologického sektoru nyní investovala značné finance a stále ukazuje své nové inovace. Navíc může v Americe těžit z opravdu silné základny zákazníků, kterým již nyní prodává hry, ovšem v kamenných obchodech.

Nebude to mít jednoduché

Je ovšem otázkou, kde by společnost vzala datacentra, která by takovou službu umožňovala provozovat. Sice disponuje šesti velkými serverovými farmami, ale využívá v nich v rámci pětiletého kontraktu Azure od Microsoftu.

Google je navíc se Stadií již hodně napřed. Platfroma by měla umožňovat hrát lidem zvolený titul prakticky odkudkoliv na světě, přičemž jediné co bude potřeba je pořádně silný internet a zařízení s prohlížečem od Googlu.