Pro uživatele Map od Googlu se otevírá zcela nová možnost jejich využití. Bude totiž možné vytváře události v konkrétním podniku či lokalitě. Novou funkci již potvrdila oficiální stránka, ovšem novinka zatím není dostupná všem.

Google Maps Události

Přidávat do map události bude možné v sekci Vaše příspěvky, kdy spolu s Fotkami a Úpravami  přibude nové kolonka Události. V ní pak bude možné vytvořit danou akci, která pak bude viditelná pro ostatní uživatele Google Maps.

Při zadávání nové události lze zveřejnit základní info o akci, tedy název, místo, datum, čas začátku a a konce a také kategorii do které akce spadá. Zároveň je možné přidat i krátký popisek spolu s obrázkem a fotografiemi. Pod odeslání se událost objeví na vámi vyznačeném bodu na mapě, je ovšem potřeba počítat a půlhodinovou prodlevou.

Ještě není nic jasné

Nyní je však kolem této novinky celá řada nejasností a to především z toho důvodu, že jí Google sám ještě oficiálně neodprezentoval. Dostupná bude zatím nejspíše jen na systémem Androis a to ještě ne pro některé uživatele.

Není známo, podle jakého klíče se jim možnost využívání aktualizuje. Ti, kdo již měli možnost novinku vyzkoušet, však kritizují, že je extrémně nekonzistentní. I přesto se však jedná o praktickou novinku, která zajisté budu mít úspěch u celé řady podniků, ať už se jedná o slevové akce či kulturní události.