Kdo chce vybudovat prosperující firmu, nesmí podcenit stavbu základů. Ty tvoří spokojená klientela. Přesněji loajální zákazníci, kteří na značku nedají dopustit, rádi se vrací a s úsměvem na rtech ji doporučí známým. Pokud takových moc neznáte a pochybujete, že se vám jich do budoucna podaří získat tolik, aby váš podnik udrželi v černých číslech, zvažte změnu oboru. Anebo přijměte za svou strategii řízení vztahů se zákazníky.

Řízení vztahů se zákazníky patří k fenoménům posledních dekád. Chytří podnikatelé se prozákaznického přístupu drží, protože vědí, že udržet zákazníka je mnohem levnější než akvizice nového. V praxi je však implementace tohoto managementu nemožná bez speciálního CRM řešení. Jaké benefity přinese vašemu businessu?

1. Identifikujete a odstraníte neefektivní metody

CRM systém vám poskytne informace. Spoustu informací, ze kterých budete schopni rozpoznat, které obchodní praktiky se vám dlouhodobě (ne)vyplácí. Zároveň vám umožní automatizovat množství rutinních činností. V konečném důsledku ušetříte spoustu času a vyděláte více.

2. Poznáte své zákazníky

Proč byste se měli blíže seznámit s klienty? Protože je díky tomu lépe zaškatulkujete a nabídnete jim jen to, co skutečně chtějí. A samozřejmě i něco navíc – produkty či služby, které doposud nevyužívali, ale zaručeně jimi nepohrdnou.

3. Zlepšíte úroveň servisu a posílíte vztahy

Stabilní klientelu si nezískáte pouze příjemnými cenami. Velmi důležitá je i příkladná péče. CRM systém vám usnadní komunikaci, výrazně zrychlí reakční dobu a umožní sdílení dat mezi jednotlivými členy týmu. Už nikdy se nestane, že by se o zákazníka nikdo nepostaral. Naopak se bude cítit jako VIP.

4. Propojíte související agendy

Přepínat mezi mnoha aplikacemi není praktické. Mnohem lepší je jednotná workflow. Například tento CRM v Outlooku vám ušetří spoustu práce – kromě běžných funkcí je připraven na integraci s mnoha programy třetích stran. Pokud používáte účetní systémy Pohoda nebo Money S3, můžete je snadno synchronizovat a spravovat prostřednictvím CRM.

A našlo by se dalších deset důvodů, proč si CRM pořídit. Jistě na ně přijdete sami, až ho vyzkoušíte. Stáhněte si český eWay-CRM, který je v základní verzi zdarma a začněte budovat věrnou zákaznickou základnu.