Ruční přepisování faktur je velice neefektivní způsob zpracování faktur, což si uvědomuje stále více firem. Z tohoto důvodu řada firem od ručního přepisování faktur upouští a nahrazuje ho inteligentním vytěžováním dat z faktur. Inteligentní vytěžování faktury je totiž výrazně efektivnější metoda, která šetří čas. V současné době nachází široké využití například nástroj Redque.

OCR software si poradí se širokým spektrem faktur

Pro zpracování faktur využívá Redque optického rozpoznávání znaků společně s umělou inteligencí. Díky tomu si dokáže poradit s širokým spektrem vzorů faktur, včetně těch, které předtím nikdy neviděl. Již dávno tak není třeba vytvářet skripty ke každému typu dokumentu, jelikož OCR software společně s umělou inteligencí dokáže sám rozpoznat jednotlivé údaje z faktury a správně je přiřadit. Aby bylo vytěžování faktur co nejpřesnější, tak je třeba myslet i na kvalitu oskenovaného dokumentu.

Automatizace faktur sníží chybovost a zrychlí celý systém

Digitalizace faktur pomocí inteligentního vytěžování dat z faktur je navíc velice rychlá, takže šetří účetním mnoho času i práce. Nasazením webové aplikace ve firmě tak získávají účetní čas na jinou práci. Navíc automatizace faktur pomocí webové aplikace Redque snižuje chybovost na minimum. Předností inteligentního vytěžování je i to, že se webová aplikace postupem času neustále zlepšuje.

Práce s aplikací je velice snadná

Významnou výhodou využití vytěžování dat z faktur pomocí Redque je jeho snadnost použití. Při vývoji aplikace mysleli vývojáři na to, aby byla aplikace uživatelsky přívětivá a zvládl s ní pracovat opravdu každý. Fakturu totiž postačí jen oskenovat či odeslat e-mailem do systému a o vše ostatní se už postará systém za vás. Na vás už je jen kontrola správnosti vytěženého dokumentu. Redque můžete napojit na e-mailovou schránku či přes API rozhraní.