Služba Letgo ohlásila nečekaný konec. Internetový bazar se u nás neujal.

Sbohem Letgo

Služba pro rychlý prodej použitých věcí nahradila tradiční inzeráty. Letgo takto funguje v celé řadě zemí, kde se jí i daří. V loňském roce masově investovala i do reklamy a zavedení služby v rámci ČR, ovšem nyní s touto službou končí.

Pokud jste majitelem aplikace Letgo a máte zde vytvořený účet, pak se vám nyní při snaze nahrát nový inzerát objeví zpráva, že aplikace bude koncem měsíce nedostupná.

Provozovatel se k odstavení celého projektu blíže nevyjádřil. Můžeme si však domyslet, že tuzemský trh neměl takové výsledky, které byly očekávány, a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla situace změnit. Je to dané především českou konzervativností a sázkou na jistotu v podobě starých cest jak věci prodat.

Problémový český trh

Nemyslíme tím však inzeráty v novinách. V Česku se velmi daří Bazoši, Mimibazaru a dalším projektům, ale Letgo se nepodařilo tyto stálé oblíbence nijak ohrozit. Zapomenout bychom neměli ani na Aukro či Sbazar.

Skutečně zaujmout v této oblasti není vůbec nic jednoduchého, protože se musí najednou zmobilizovat velká masa uživatelů, ale vytvořili nejen nabídku, ale také poptávku. Pokud je inzerát vystaven na Bazoši, který má 2,4 milionovou návštěvnost měsíčně, pak se dá dané služby zbavit mnohem rychleji, než u nové služby, kde je základna o poznání menší. A nic na tom nemění ani to, že je vše zdarma a s příjemnějším rozhraním.