Apple výrazně navýšil své investice do výzkumu a vývoje a nyní je jeho rozpočet jedním z nejvyšších v této oblasti. Cílem je hlavně se co nejvíce osamostatnit.

Apple a jeho produkty

Před několika lety Apple svým rozpočtem pro výzkum a vývoj příliš neoslňoval. Oproti Firmám jako IBM, Google, či Microsoft byl zanedbatelný. Jenže to se nyní mění. Apple patří mezi nejhodnotnější společnosti na světě a proto si může dovolit investovat skutečně velké částky.

Apple se snaží stále více vyvíjet a investovat do všech možných nových částí vývoje. Dělá vlastní procesory, grafické čipy, bezdrátové čipy či čipy pro řízení spotřeby. Zároveň pracuje na vlasčním operačním systému a vyvíjí si vlastní šasi pro své počítače i mobily. S každým dalším zařízením které prodá se zvyšuje množství komponent které sám vyvíjí či k tomu postupně míří.

Kdo hledá, najde

Nejúspěšnějším produktem společnosti byl iPhone. Ovšem jeho prodeje stagnují a naznačují, že trh se již stává přesyceným, podobně jako tomu bylo v nedávné době u notebooků. Je tedy jasné, že Aple musí najít náhradu a najít nový trend. Pokud Apple takový produkt nenajde, mohlo by to pro něj znamenat celou řadu problémů.

Tento strašák visí neustále ve vzduchu. A proto Apple hledá kde se jen dá. Nabízí se rozšířená realita, ale i klidně něco zcela jiného. Hodně se mluví například o snaze omezit využití procesorů od Intelu, které chce nahradit svými vlastními čipy Ax.