Stroje provázejí lidskou společnost už od nepaměti. Zprvu to bývaly jednoduché přístroje na principu pěstního klínu, který používali lidé už v pravěku, nebo nakloněné roviny, páky či kladky. Jak se zlepšovaly vědomosti lidí, zdokonalovaly se také stroje, které se vždy používaly hlavně proto, aby ulehčily práci.

Zatímco v minulosti některé stroje poháněla pára, dnes je k jejich pohonu nezbytná elektřina. Také stroje se dočkaly velkého zdokonalení.

Strojírenská výroba ve Zlíně

Ve Zlíně má strojírenská výroba svoji tradici. Ta souvisí hlavně s firmou Baťa, která měla svůj strojírenský závod. Baťovský duch zde ve městě zůstal a v jeho šlépějích pokračuje také firma Konel Zlín, jež se věnuje opravám a modernizacím konvečních obráběcích strojů. K dispozici má vyškolený personál se odbornými zkušenostmi, takže dovede nespolehlivý řídicí systém vyměnit za nový.

Jednoúčelové stroje

Kromě generálních oprav strojů se firma Konel věnuje také návrhům a konstrukcím speciálních jednoúčelových strojů a zařízení podle požadavků zákazníků. Jednoúčelové stroje společnost také vyrobí. Vychází přitom z praxe svých techniků. Na vývoji pracuje společnými silami celý jejich tým, neustále konzultují jednotlivé detaily, čím je zaručené to nejlepší řešení aplikace. Mezi výrobky firmy Konel patří například detektor správně založených vodičů krimpovacího stroje, tester těsnosti kanystrů, řízení míchacího zařízení nebo navíjecí stroj.

Linka na zpracování dřeva

Vedle jednoúčelových strojů se společnost Konel zabývá také zlepšením linky na zpracování dřeva, kterou její technici zrychlili o celých 30 %. V rámci toho se věnovali jednotlivým výrobním krokům, jako jsou řízení nakulování klád, rychlost průchodu linkou, hlídání velikosti hoblin, řezání na desky, třídění nařezaných desek. Její dřevoobráběcí stroje a pily patří ke špičce v oboru a jsou vyhledávané mezi zákazníky.

Potřebujete kvalitní jednoúčelový stroj nebo hledáte dřevoobráběcí stroje? Pak se zkuste podívat na výrobní program společnosti Konel, která se tímto zabývá.