Česká metropole neláká jen tisíce turistů. Je zajímavým místem pro poskytovatele i zájemce o vývoj aplikací. V tomto článku vám řekneme, proč tomu tak je.

V historii byla hlavním důvodem pro vznik měst krátká vzdálenost mezi pracovištěm a bydlištěm. Dnes sice města plní podobný účel, ale od svého původního záměru se poněkud vzdálila. Velká města se ale stále můžou pochlubit velkou koncentrací firem. A mezi nimi jsou i softwarové firmy. V tomto článku si tedy řekneme, proč spolu Praha a vývoj software tak dobře ladí.

Lákadlo pro profíky

I když je na výuku IT profesionálů kladen čím dál větší důraz, kvalifikovaní pracovníci na trhu stále chybí. Nejedna softwarova firma Praha tak sahala i po cizincích. Naštěstí pro firmy, Praha je dobře známou metropolí. A to i pro lidi, kteří nežijí v Evropě. Přestěhovat se do jednoho z nejkrásnějších a nejklidnějších měst v Evropě je pro ně tedy velice lákavé.

Velká konkurence

Z pohledu zákazníka je vývoj software Praha učiněný ráj. Česká metropole totiž nabízí takovou konkurenci, že se firmy předhánějí v zajímavých nabídkách. Pokud si tedy chcete nechat vytvořit zajímavou aplikaci, budete mít z čeho vybírat. Firmy jako Memos mají navíc bohaté zkušenosti a široký tým plný profesionálů, který vám nabídne špičkový výsledek a robustní aplikace.

Krásná lokalita

Město, kde se pojí moderní svět s tím historickým. Je tu plno nádherných budov po našich předcích, úžasná kuchyně a spoustu příležitostí. Pro zaměstnance se jedná o učiněný ráj na zemi. Vždyť si sami představte, jaké by to bylo pracovat a mít z okna tak krásný výhled? Vidět na Pražský hrad, vidět živou ulici a zeleň i ve městě. V takovém prostředí se pracuje, jedná a domlouvá nové zakázky a vývoj software jednoduše.