Není počítačová technika jako počítačová technika. Zcela jiný stroj postačí pro kancelářskou práci, jiné vybavení potřebujete pro grafické práce a zcela odlišné komponenty využijete při hraní her. Proto je nejlepší se při výběru herního PC orientovat na odborníky, kteří se zaměřují právě na tento segment. Na rozdíl od kancelářské techniky, je zapotřebí u herního PC vidět výkonný procesor a především kvalitní grafickou kartu.

Vybírejte moudře

Záleží samozřejmě na typu počítačových her, které budete chtít hrát. Obecně platí, že čím novější hra, tím je náročnější na grafickou kartu i procesor. Pokud tedy ujíždíte na historických hrách z devadesátek, nebude tak zásadní výkon grafické karty, jako když se třesete, kdy už vyjde ta nejnovější střílečka. Potrpíte-li si na nejmodernější hry v nejvyšším nastavení, potom je potřeba se zaměřit na skutečně kvalitní grafickou kartu, která zvládne vysokou náročnost moderních her. Samozřejmě výběru grafické karty musí odpovídat také procesor, nevhodně zvolená kombinace komponent může zbytečně snižovat výkon grafické karty.

Nejste-li odborník na hardware, svěřte stavbu herního PC odborníkům. Samozřejmě koupíte i ve velkých elektro řetězcích herní sestavy, vystavujete se ale riziku, že budou v rámci sestavy použity levnější komponenty, které degradují výkon celého PC. Chcete-li mít opravdu jistotu, že za vaše peníze dostanete maximální výkon, potom si vyberte některou ze sestav na Herní-PC-sestavy.cz. Najdete zde různé sestavy herních PC podle požadovaného výkonu, takže si můžete vybrat podle toho, jaké hry budete na PC chtít hrát. Pokud si nevíte rady, zkušení odborníci vám poradí, jakou sestavu zvolit, připraví pro vás v případě zájmu sestavu i na míru. Chcete-li skutečně kvalitní herní PC sestavu, která je ověřená a skutečně šlape jako hodinky, spolehněte se na Herní-PC-sestavy.cz.