IT je naprosto nezbytné pro každou firmu. V tomto článku vám proto ukážeme, jestli se vám vyplatí platit vlastní IT oddělení, nebo si najmout externí firmu.

Správce ICT systémů – celkem lukrativní profese, která s sebou ale přináší celou řadu povinností a problémů. V následujících řádcích se proto podíváme na to, na co se musíte připravit, pokud si budete ICT vaší firmy spravovat sami.

Drahé výpadky

Všechno má svoje vysvětlení. ICT firmy si ale někdy dělá, co chce. I přes veškerou odbornost a kvalifikaci se vám může stát, že dojde k nečekanému výpadku, se kterým si zkrátka nebudete vědět rady. Možná si říkáte, že restart, to všechno jistí, být vámi bychom si ale dávali pozor. Některé páteřní servery totiž tak jednoduše nebudete moct restartovat.

Tedy – restartování je velice jednoduché, ale následná náprava škod už nikoliv. Jestliže potřebujete systém nahodit hned, ale serveru zabere několik minut, než se z restartu vzpamatuje, rozhodně to není ideální řešení. Připravte se tedy na to, že jako správce vlastní sítě budete muset každý den řešit problémy, které budou mít potenciál vaši firmu připravit o spoustu peněz.

Externí firma

Tyto výpadky samozřejmě bude řešit i externí firma, kterou si v případě potřeby najmete na pomoc. Mezi vámi a externí firmou je ale ten rozdíl, že externí firma na sebe bude moct převzít zodpovědnost za případné ztráty. Vše ale záleží na tom, jak si nastavíte smlouvu mezi vámi a dodavatelem. Někteří dodavatelé se nápravy škody zdráhají, jsou ale i takoví, kteří vám ji vynahradí.

Ještě lepší je ale taková firma, která ji bude efektivně předcházet. A jednou z nich je společnost JiSit. Chcete mít jistotu sítě, kvalitní podporu a špičkové síťové prvky za zlomek ceny? Pak je právě JiSit tou správnou volbou. JiSit vám totiž může zajistit alternativní financování vašich síťových prvků v podobě měsíčního paušálu. Díky němu tak výrazně ušetříte nejen na síťových prvcích, ale také na jejich následné údržbě.