Šperky si lidé vyráběli již v dobách dávno minulých. Používali pro ně přírodní materiály nebo zuby a kosti ulovených zvířat, později kousky blyštivých kamínků, které nalezli v přírodě. Jak se člověk zdokonaloval v ručních činnostech, tak se zdokonalovaly i šperky a ozdoby, které si vyráběl. Surové kameny začal opracovávat a tak vznikaly nádherné kousky. Výroba šperků se posunula vpřed s objevem a zpracováním kovů. V současné době jsou šperky dokonalé kousky, které zdobí nejen ženy, ale i muže. Pro jejich výrobu se využívají i nadále kovy, minerály a drahé kameny. Někteří lidé věří v sílu, moc a pozitivní vlastnosti, které v sobě minerály a drahokamy ukrývají.

Granát

O tomto polodrahokamu koluje celá řada legend a bájí. Jeho intenzivně červená barva bývá spojována s granátovým jablkem, od něhož je odvozen i název granát. Granátové krystaly si velmi vysoko cenili středověcí šperkaři, kteří tento kámen dávali do všech druhů šperků. Byl považován za talisman, který chrání proti vlivu negativní energie.

Safír

Přírodní safír má nádhernou modrou barvu. Další variantou jsou pak odstíny nemodré. Bývá považován za kámen, který podporuje soustředění, zdravý rozum a zdrženlivost. Jako talisman se používá pro svou ochrannou moc. Nabízí spirituální a meditační vlastnosti.

Jantar

Pravý jantar vznikal již v období třetihor jako zkamenělá pryskyřice velkých pravěkých borovic. Proto se v něm, velmi často, objevují jílovité nebo písčité usazeniny nebo kousky dřeva. Velmi ceněny jsou takové kousky, ve kterých se nachází hmyz. Velmi často to bývají i pavouci. V době kamenné byl dokonce používán jako platidlo. V Egyptě přidávali jantar do vonných mastí. Orientální země jej využívají pro prohlubování meditace nebo během modliteb.

Hledáte-li originální šperky z minerálů a drahých kamenů, zavítejte na e-shop magieprirody.cz.