Pochutnat si na mořských rybách i těstovinových salátech, zkusit domácí Paellu, ale také dopřát si něco jiného, než dosud – to je motivací všech, kteří se přidají ke středomořské kuchyni. Zlákala vás vlastní zkušenost ze španělských restaurací? Potom vězte, že na přípravě pravých specialit ze západní oblasti středomořského regionu vůbec nic není. Naopak, jídla jsou to hodně lehká, obvykle velmi snadno stravitelná. Stačí jen použít vhodný olivový olej, nejlépe ten s přídomkem „extra panenský“.

Značka prověřená v mnoha mezinárodních soutěžích

Sběratelka medailí, přesně tak se dá označit lahev z dílny Casas de Hualdo, plněnou během října novou várkou ze sklizně. Olivový olej Arbequina je velkým lákadlem už jen proto, že krásně voní po rajčatech a nabídne i jemnou chuť, která se dobře doplňuje s lehčími saláty nebo rybami čerstvě vylovenými z moře. Acidita je proklatě nízko u země, setkali jste se už někdy s olivovým olejem, který měl tento ukazatel nižší než dvě desetiny procenta? Tak prosím, zde jeden takový máte!

Zkusit byste ale určitě měli i odrůdu Picual, která je ve španělských kuchyních (a samozřejmě nejen těch) velmi oblíbená. Ovocné aroma prosytí celou místnost, bude se vám mnohem příjemněji vařit, stačí jen pootevřít lahvičku a přivonět. Mimochodem, eleganci je zde učiněno zadost, takže pokud plánujete hezký dárek pod vánoční jedličku, není důvod váhat…

Zeleninový salát nebo pečené maso? Skvělé výsledky

Španělská farma Casas de Hualdo má už letitou tradici a sbírá ocenění napříč všemi světadíly. Důvod je zcela nasnadě, takový olivový olej se vážně jen tak někde nestáčí! Kdo má rád přeci jen něco trochu pikantnějšího, pochutná si bezesporu na odrůdě Manzanilla. Mastné ryby, luštěniny nebo zeleninové lasagne? Račte si vybrat, repertoár pokrmů s olivovým olejem, co voní po bazalce anebo olivových listech, je mimořádně pestrý!