V dnešní době je už nepředstavitelné nepoužívat pro úklid profesionální techniku. V komunální oblasti a ve firmách pomáhá technika snižovat náklady vynaložené za úklid. Na počátku vždy stojí investice do kvalitních strojů, ale ta se rychle vrátí množstvím práce, jakou jsou stroje schopné zvládnout. Ne v každé firmě však profesionální techniku používají a pokud o ní uvažujete, představíme si nejdůležitější techniku pro vnitřní i venkovní úklid.

Venkovní úklid se značkou Multicar

Multicara, či také multikára, jak se vozům značky Multicar často říká, je jedním z nejznámějších pomocníků. Tato značka si v Evropě získala velké jméno, staví na více než 80 letech zkušeností. Konkrétně se vozidlům Multicar říká nosiče nástaveb a transportéry, je to zejména kvůli tomu, že na ně můžete využít přes 100 různých druhů nástaveb. Díky tomu s nimi můžete dělat celou škálu různých prací. Využijete je téměř ve všech oborech, tato vozidla se používají v komunálních službách, v zahradnictví, ve stavebnictví či třeba při likvidaci odpadu. Vybrat si můžete ze 3 typových řad vozidel Multicar, jde o Multicar M27 Compact, Multicar M31 a Multicar M29.

Úklid vnitřních prostorů

Pro úklid vnitřních prostorů se používá široká škála techniky, třeba průmyslové vysavače a mnoho dalšího. Pro úklid však patří mezi nejlepší scrubmastery. Nabízí se jich mnoho druhů v mnoha provedeních. Pokud hledáte menší stroj, skvělou volbou je Scrubmaster B 12. Jde o kompaktní podlahový mycí stroj, který je vhodný pro tvrdé a rovné podlahy. Skvěle ho využijete pro menší plochy i pro stísněné prostory, skvěle se s ním manipuluje, má skládací rukojeť a můžete ho snadno přenášet. Jeho obsluha je jednoduchá. Čistí za pomoci diskové kartáčové hlavy, snadno si poradí i s místy blízko okrajů a jeho používání ušetří mnoho práce i času.

Specialistou na vnitřní i venkovní úklidovou techniku je Unikont.cz.