Rádi byste se pustili do hubnutí, ale chybí vám dostatek motivace a přehled o zdravém životním stylu? Přinášíme vám tip, na některé „pomocníky“, kteří vám v začátcích hubnutí mohou velmi pomoci. Jsou online, navíc naprosto zdarma.

Pro přehled

Na začátku hubnutí potřebujete mít přehled o tom, jak na tom momentálně jste a kam až potřebujete se svojí váhou dojít. Abyste získali dostatečný přehled o svém stavu, použijte BMI kalkulačka, která slouží k vypočítání BMI (Body Mass indexu). Do kalkulačky vložíte svůj věk, pohlaví, váhu a výšku a rychle zjistíte, zda trpíte podvýživou, je vaše váha naprosto v normálu či jste obézní. Díky tomu se můžete orientovat také v tom, kolik kilogramů byste měli zhubnout. Snadno a rychle se tak dozvíte o vašem nynějším váhovém stavu. A možná budete překvapeni.

Příprava jídelníčku

Pro mnohé osoby je na začátku jejich hubnutí přijít na to, jak by měl vypadat jejich jídelníček a z čeho by se měl skládat. Vypočítejte si, kolik kalorií byste za den měli přibližně zkonzumovat a následně vám již pomohou kalorické tabulky. V nich najdete jasný přehled o tom, kolik jaká potravina obsahuje kalorií a lehce si tak sestavíte svůj budoucí jídelníček. Nebudete již tápat, kolik má jaká potravina kalorií. Vše jasně uvidíte v tabulkách.

Inspirace

Pokud jste na poli zdravého stravování začátečníkem, pomoci vám mohou také zdravé recepty, které pro vás budou zajímavou inspirací. Prozradí vám, jak by zdravá strava měla vypadat a z čeho můžete vařit. Díky tomu si uděláte jasnou představu o tom, co je opravdu zdraví přínosné. Později již získáte vlastní zkušenosti a budete si mnoho zdravých receptů vymýšlet sami. Nebojte se hubnutí, nejedná se o nic složitého, pokud budete vědět, odkud a kam jdete. Pusťte se do hubnutí již nyní a budete se cítit znovu skvěle.