Herní počítač není nic jiného než velká skládačka různých dílů, které spolu dohromady tvoří méně nebo více výkonný celek. Pro každého je vhodný jiný model nebo kombinace jednotlivých komponent. Postupem času, jak se vše zdokonaluje, jsou také jednotlivé části PC sestav dokonalejší, je větší výběr a ne všechny jsou dohromady kompatibilní. Pro správnou funkčnost herní PC sestavy je však třeba, aby žádná z komponent nekulhala za ostatními.

Jaké máte možnosti

Když se řekne herní PC, většina lidí se zajímá o základní dvě věci – procesor a grafickou kartu. Když se podíváme blíž na grafické karty, zjistíme, že existují 2 hlavní výrobci čipů do herních grafik, a to jsou Nvidia a AMD. Na věčnou otázku, který z nich je lepší, neexistuje jednoznačná odpověď, jsou poměrně srovnatelné, liší se spíš v detailech.

Chcete-li vašemu PC říkat herní, potom byste neměli použít nic horšího než AMD Radeon 560 či konkurenční Nvidia GTX 1650 4GB. To je úplný základ pro současné náročnější hry. Cokoli levnějšího je určeno pro méně náročné hry a nemá rozhodně žádný potenciál do budoucna. Jako takový standard pro náročnější hráče se používají grafické karty AMD RX 580 8GB a NVIDIA GTX 1660 (Ti) 6GB nebo dražší modely NVIDIA GTX 2060, RTX 2080 a 2080Ti, které už nabízí i rezervu do budoucna.

Ne každý hráč je samozřejmě takový nadšenec, aby si PC sestavoval sám. Pro všechny, které nebaví sledovat PC komponenty, jsou k dispozici již navržené kompletní PC herní sestavy, ze kterých si vybere úplný začátečník, nenáročný hráč i pařmen, který od počítače prakticky nevstane. Vyberte si podle vašich priorit levnější herní set, zlatou střední variantu nebo skutečně nabušenou PC sestavu určenou pro hraní těch nejnáročnějších her a těch, které ještě nebyly vydány.