Když rozhodnete k nákupu určitého spotřebního zboží, stojíte před nelehkým výběrem. Ať už vybíráte dětskou autosedačku, hřeben nebo notebook, téměř vždy máte na výběr z několika možností. I když se úpěnlivě snažíte nastudovat technické parametry, srovnáváte poměr ceny a kvality, stále nevíte, která varianta je pro vás ideální? Testování produktů k rozhodnutí o koupi používá většina spotřebitelů. Na webu recenze-a-testy.cz.

Proč zákazníci důvěřují online recenzím a testům?

Je snadné vidět, že nešťastní zákazníci někdy zanechají negativní recenze a že zákazníci, kteří dostanou skvělý zákaznický servis, často zanechají pozitivní recenze.

Když nakupujeme, chceme vědět všechno. Před internetem jsme měli pouze osobní doporučení, takže nakupování v nových podnicích, které naše rodina nebo přátelé neznali, bylo riskantní.

Nyní máme nástroje a zdroje, což nám umožňuje zjistit, co potřebujeme, abychom měli příjemný nákupní zážitek a abychom nebyli nespokojeni s naším nákupem.

Zákazníci recenzím důvěřují, protože jim umožňují získat ještě více znalostí o firmě a jejích produktech nebo službách.

Zákazníci důvěřují online recenzím, protože se spoléhají na názory ostatních.

Lidé zkusí tuto novou restauraci, pokud o ní všichni ostatní říkají skvělé věci, ale vyhnou se jí, pokud všichni říkají, že služba byla zklamáním nebo jídlo nebylo skvělé.

Lidé pravděpodobně důvěřují úplně cizímu člověku, protože vidí toho recenzenta jako vrstevníka, jako by v něm byli společně.

Přestože zákazníci důvěřují recenzím sami, důvěřují recenzentům, protože vědí, že se jim jen snaží pomoci při rozhodování o nákupu.

Kromě recenzí se spotřebitelé často soustředí na testy notebooků, dětských autosedaček a mnoho jiných produktů, které potvrdí či vyvrátí jejich rozhodnutí.