Každý den se na nás valí celá řada důležitých novinek, informace o zdravotnictví, změny v legislativě, informace pro řidiče, informace ze zahraničí a mnoho dalšího. Ačkoliv se může zdát, že je těchto informací mnoho, žijeme v informační bublině, protože se dozvíme jen malé procento z důležitých událostí a informací, které se v domově a ve světě odehrály. O mnoha důležitých věcech se dokonce nemluví nebo jim není věnováno tolik prostoru, kolik by si zasluhovaly.

Jedinou možností, jak se z této informační bubliny dostat, je sledovat větší množství serverů a nejen ty hlavní komerční, ale i další nezávislé servery. Kromě většího množství informací se o určitých událostech dozvíme také více informací. Je zajímavé, jak mohou jednotlivé servery nahlížet na jednu událost, čtením informací na více serverech snadno zjistíme, že jsou některé zdroje zaujaté nebo neuvádí všechna důležitá fakta. Je důležité nenechat se klamat a mít o všem kompletní přehled. Jenže většině lidí v tom brání čas, žijeme v hektické době, kdy jdeme do práce a po práci máme jen málo času na sebe, na rodinu a na své koníčky.

Čerstvé zprávy

Záchranou je internetový portál https://www.cerstvezpravy.cz/ který je určen pro všechny lidi, kteří chtějí mít přehled o všech důležitých věcech, které se kolem nich odehrávají a zároveň si chtěli ušetřit čas. Tento web shromažďuje informace ze všech důležitých serverů, komerčních i nezávislých, a všechny je přehledně dělí podle kategorií. Na jednom serveru se nedozvíte vše podstatné, proto zde v každé kategorii najdete aktuální zprávy z většího množství zdrojů. Zprávy jsou formou titulků, které si můžete rozkliknout na celý článek. Už není potřeba navštěvovat mnoho různých webů, abyste se dozveděli vše důležité, Čerstvé zprávy vám umožní mít kompletní přehled o novinkách a možnost přečíst si jen to, co vás skutečně zajímá, abyste se nemuseli pročítat tématy a články, které vás nezajímají.