3D tisk je dnes už samozřejmou součástí mnoha oborů, od lékařského až po stavební. V mnoha profesích výrazně pomáhá, architekti mohou zákazníkům snadno vytisknout model domu, lze také snadno vyrobit složitou součástku z jednoho kusu a snížit náklady na výrobu. Tiskne se z různých materiálů, z betonu, z živých buněk, z oceli a především z plastu a pryskyřice. Již nejde o nedostupnou technologii a 3D tiskárnu si může kdokoliv pořídit i domů a to prostřednictvím eshopu eshop.sharplayers.cz.

Začněte výběrem tiskárny

Jakou tiskárnu zvolit? Pro běžné použití jsou nejvhodnější 2 druhy, FDM a SLA 3D tiskárny. FDM 3D tiskárny tisknou za pomoci filamentů, který taví materiál a nanáší aditivní metodou vrstvu po vrstvě. SLA 3D tiskárny tisknou za pomoci fotosenzitivní pryskyřice, která je vytvrzována UV paprskem. Druhý typ je přesnější a využívá se třeba ve stomatologii.

V eshopu si můžete oba druhy tiskáren výhodně koupit. Koupit samotnou tiskárnu nestačí, proto si přímo na webu můžete vybírat materiály pro 3D tisk a to z velmi široké nabídky. Tím to ovšem nekončí, je potřeba koupit ještě potřebné příslušenství pro 3D tiskárny. To se vám časem vyplýtvá nebo opotřebuje, takže je nutné průběžně nakupovat nové. Může se jednat třeba o skleněné podložky pro tisk, adhezivní přípravky, hliníkové profily a další. Pokud jste v této problematice noví, web se pro vás stane zdrojem mnoha důležitých informací, které potřebujete vědět. Umět modelovat 3D modely je velkou výhodou, ale nejedná se o podmínku pro pořízení 3D tiskárny. Předlohy pro tisk si lze stahovat zdarma na internetu a existuje jich téměř bezedné množství. Tisknout tak můžete třeba různé modely, součástky, potřeby pro domácnost a mnoho dalšího. Inspirujte se širokou nabídkou eshopu a zajisté zde naleznete vše potřebné.