Často mezi známými posloucháme, že své auto na zimu nepřezouvají, protože ve sněhu nejezdí. Opravdu je nutné přezouvat, když nesněží? Že na mokrou vozovku stačí letní gumy, je velmi častý omyl mezi řidiči. Pokud jedete v chladném počasí a vozovka je pouze mokrá, nikoliv namrzlá nebo od sněhu, i tak se brzdná dráha prodlouží až o polovinu. Nechce se vám investovat do nových drahých pneumatik? Na pneuok.cz si vyberete podle vašich potřeb. V nabídce naleznete pneu od několika výrobců a dodavatelů.

Nepodceňte chladné počasí

Když klesne teplota pod 10 ºC ztrácí letní pneumatiky přilnavost k vozovce. Horká a mokrá vozovka se chová jinak než mokrá vozovka v zimě. Vozidlo se vám bude hůře ovládat, neudržíte směr a riziko nehody se tím o mnoho zvyšuje. Díky odlišnému dezénu zimní pneumatiky lépe odvádí vodu. Proto pro vás nejsou problém ani kaluže nebo tající sníh. Pokud netoužíte provádět v zimě nebezpečné smyky uprostřed provozu, vyberte si výhodná alu kola na pneuok.cz, včetně pneumatik a nechte své auto přezout. Se správnou výškou dezénu se v zimě rozjedete i na zledovatělém povrchu a budete mít svůj automobil stále pod kontrolou.

Proč je běhounová směs důležitá?

Letní pneumatika, tedy její běhounová směs, je podstatně tvrdší než u pneumatiky zimní. Tvrdá běhounová směs letní pneumatiky v zimě ještě více ztvrdne a čím je vozovka chladnější, pneumatika ztrácí svou přilnavost a vy se jen kloužete. Kritická hranice bývá označována 7 ºC. Zimní pneumatika má směs měkčí a působením horka ještě více měkne. Dezén se opotřebovává mnohem rychleji a hůře se vám jede.

Vlastníte nákladní vůz

Tato pravidla platí i pro velké nákladní vozy. Zimní pneumatiky zajistí mnohem lepší ovladatelnost vozu na zledovatělém povrchu. I na takové zákazníky na pneuok.cz myslí a mají velký výběr pneumatik na nákladní automobily.