Ještě nejste připojeni k internetu, nebo pouze hledáte nového poskytovatele. Ať je vaše situace jakákoliv, tento článek vám pomůže najít toho nejlepšího.

V první řadě je dobré ujasnit si, k čemu budete internet používat. Pro běžné surfování na internetu bude stačit základní nabídka (slovy poskytovatelů nejnižší tarif). V případě, že plánujete online konference nebo živá vysílání, je dobré zvážit kvalitnější a rychlejší připojení s vyšší rychlostí nahrávání (upload). Jaká jsou další kritéria a jak se můžete připojit?

Drátové připojení

Ve městech jde o rozšířenou možnost, a to zejména díky dobrému pokrytí a zavedení optických kabelů. Často se tak setkáte i s různými balíčky. Kromě připojení k internetu tak můžete dostat i několik televizních kanálů. Ty základní často s malým příplatkem nebo dokonce zadarmo. Tato varianta je tedy pro mnohé zákazníky poměrně lákavá.

Bezdrátové připojení

U bezdrátového připojení nejste odkázání na kabelové připojení poskytovatele. Poskytovatel vám dodá vše potřebné pro příjem signálu a jeho distribuci v domácnosti. Kolik zařízení k ní následně připojíte, je již na vás. Internet Beroun je poměrně dobře pokrytý díky 10 vysílacím stanicím. Nicméně, i přes veškeré garance může při nepříznivých podmínkách (například při dešti) dojít ke kolísání rychlosti nebo dokonce k výpadku. Většinou se ale jedná o ojedinělé situace.

K dostání je také způsob připojení, kdy lze u poskytovatele (zejména u telefonních společností) zakoupit zařízení se SIM kartou. Zařízení následně přijímá internetové připojení např. pomocí LTE a funguje jako WI-FI vysílač. K tomu se může připojit hned několik zařízení. Je možné jej přenášet, takže se k internetu připojíte i mimo domov.