Každá společnost potřebuje držet krok s konkurencí, jinak přestane být pro klienty zajímavá. To se samozřejmě týká nejen marketingového smýšlení, ale také technologií, které se neustále vyvíjí. Samozřejmě netvrdíme, že musíte každým rokem poctivě vyměnit veškeré technické vybavení vašich kanceláří. Nicméně je potřeba se zaměřit alespoň na základní součásti systému, které postupem času rozhodně nebudou naplňovat vaše očekávání, a to hned z několika různých důvodů. Možná už tušíte, že řeč je o serverech.

V čem jsou zastaralé servery spíše přítěží?

Je vcelku jasné, že zastaralé servery se nemohou ani v nejmenším rovnat těm současným. Hlavní rozdíl určitě pocítíte ve výkonu. Veškeré úkoly, které systému zadáte, probíhají velice ležérně. U serverů se uvádí, že by k jejich obměně mělo dojít nejpozději jednou za 5 let. Toho se ovšem většina českých společností nedrží a proto se není čemu divit, že jsou náklady na jejich běžný provoz tak vysoké. Staré servery totiž samozřejmě spotřebují také daleko větší množství energie.

Kvůli oběma zmíněným skutečnostem je otázkou, proč společnosti raději nepřistupují k pravidelné výměně serverů, když se tím dá ušetřit (pokud vezmeme v potaz středně velkou firmu) až v řádech miliónů korun. Navíc se na trhu objevuje také repasovaný server, který sice již má nějaké ty zkušenosti za sebou, nicméně ale prošel celkovou kontrolou a dá se tedy považovat prakticky za nový.

Repasované servery kvalitou nezklamou

Investice do repasovaných serverů vaší společnosti po finanční stránce rozhodně neublíží. Naopak přinese množství ušetřených peněz za provoz. Repasovaný server IMB je skutečně vhodným produktem, který dokáže naplnit vaše očekávání. Nenechte se proto odradit tím, že byl server už předtím použitý. Prováděné kontroly jsou totiž zpravidla natolik důkladné, že kvalita zboží mnohdy převyšuje i kvalitu toho z výrobních linek.