Dějiny internetu jsou neodmyslitelně spjaty se vznikem počítačů a následně počítačových sítí, které jim umožnily vzájemně komunikovat. Vznik internetu se datuje do 70-tých let minulého století, kdy došlo k propojení několika univerzit v Americe pomocí počítačové sítě. Další důležitý milník vznikl v 90-tých letech vytvořením hypertextové sítě s prohlížečem, která pomocí odkazů umožňovala propojit informace uložené na různých počítačích. Dostala název world wide web, v překladu celosvětová síť, a její zkratku www používáme dodnes.

Nejlepší tarify pro váš internet

Nejlepší jsou samozřejmě takové, který poskytují rozumný poměr mezi cenou a výkonem. Potíž je v tom, že si někdy nedovedeme jednoznačně ujasnit, co vlastně od internetu očekáváme. Nejlevnější tarify jsou jednoznačně určené pro nejméně náročné zákazníky, kteří komunikují přes e-mail, vyhledávají zprávy nebo čtou blogy. Takové mají zpravidla nejnižší rychlost stahování i odesílání dat. Ty nejdražší budou přirozeně pro náročné uživatele, kteří mají doma chytrou domácnost, bezpečnostní systémy, používají servery VPN nebo cloudová řešení. Domácnosti nebo malé firmy, které chtějí mít přednost na síti a rádi si připlatí. Ale většina běžných uživatelů je někde mezi těmito hranicemi. Milovníci dobrých filmů a muziky, lidé, kteří rádi komunikují přes sociální sítě nebo hrají hry. Každý dodavatel má ve své nabídce zpravidla několik tarifů, ze kterých je možno vybírat bez ohledu na lokalitu, kde požadujete připojení. Nejrychlejší nemusí být jen internet v Praze nebo ve velkých městech. Najděte si dodavatele s tarifem přesně podle vašich představ.

Kvalitní internet není jen o rychlosti

Rychlý internet, který stále padá a vy musíte ustavičně přerušovat práci vás asi moc nenadchne. Také kolísání rychlosti stahování nebo posílání dat zrovna když někam spěcháte, na klidu moc nepřidá. Internet totiž není jen o rychlosti a ceně, ale i o takových záležitostech, jako je spolehlivost, bezpečnost sítě a v neposlední řadě i kvalitní zákaznické podpoře. Pokud bydlíte v oblasti středních Čech, skončete jednou pro vždy se všemi problémy. Nezáleží na tom, kde přesně bydlíte, internet v Berouně bude stejně spolehlivý jako internet Praha 9. Jde jen o to, najít dodavatele, který bude zárukou spolehlivosti vaší sítě.

Najděte si dodavatele stabilního internetu

Kvalita připojení záleží na mnoha faktorech, ale tím nejvýraznějším je váš dodavatel. Najděte si profíky, kteří se v oboru pohybují delší dobu a mají spoustu zkušeností i dostatečné pokrytí. Jedním z takových je Družstvo EUROSIGNAL, stálice na českém trhu mezi zprostředkovateli internetového spojení, které za dobu svého téměř dvacetiletého působení získalo spoustu spokojených zákazníků. Zařaďte se mezi ně i vy.