Lidé, kteří podnikají na volné noze, stejně jako majitelé menších firem, často trpí poněkud zkreslenými představami o řízení vztahů se zákazníky. Respektive se customer relationship managementu spíše vyhýbají, protože si myslí, že do něj musí dorůst. Přitom právě díky CRM může menší byznys velmi rychle nabobtnat do solidních rozměrů. Udělejte si proto ještě jednou jasno v tom, jak vám implementace vhodně zvolené platformy usnadní každodenní podnikatelskou rutinu.

Centralizace dat

K tomu, abyste vymysleli úspěšnou obchodní strategii, potřebujete relevantní informace o zákaznících. CRM vám je poskytne takovým způsobem, jakým to neumí žádný diář nebo tabulka v excelu. Vy, ale i vaši kolegové získáte přístup ke všem kontaktním informacím, k historii komunikace a v neposlední řadě k podrobnostem o realizovaných i nedokončených obchodních příležitostech. Mít všechny informace na jednom místě je absolutní základ pro skutečně efektivní práci.

Efektivní řízení projektů

Mnohé moderní CRM systémy dnes nabízí tak široké spektrum funkcí, že mohou bez větších problémů zastoupit software pro řízení projektů. Upravíte si workflow tak, aby odpovídalo vašim potřebám a pracovním postupům – a u samotných projektů nastavíte termíny, rozpočty, role a další specifické parametry. Spoustu úkonů za vás systém udělá automaticky, a navíc bude bedlivě dohlížet na deadliny.

Flexibilnější zákaznická podpora

Náročný zákazník vyžaduje rychlou odezvu zákaznické podpory. Většina nakupujících se na základě kvality servisu rozhodne, jestli se příště vrátí, anebo dá šanci konkurenci. Ale jak může zlepšit úroveň služeb vašich pracovníků právě CRM? Přístup k důležitým informacím výrazně zkracuje reakční dobu a vnáší do komunikace systematičnost.

O výhodách CRM systému se můžete přesvědčit v praxi třeba hned. Stáhněte si českou platformu eWay-CRM a otestujte si po dobu 30 dní její plnou verzi.