Fotopast mnoho z nás vnímá jako technické zařízení určené především pro myslivce a další osoby, které se zabývají ochranou divoké fauny žijící převážně v našich lesích. Ovšem Fotopast může skvěle posloužit každému z nás. Jak? To si hned povíme.

Jak to celé funguje?

Fotopast byla skutečně původně vyvinuta jako důmyslné zařízení pro monitoring pohybu zvěře na určeném místě. Toto zařízen je složeno hned z několika částí, jako je vrchní ochranné pouzdro, které nejen chrání citlivou elektroniku uvnitř pasti, ale zároveň slouží také pro co nejlepší maskování samotné pasti díky grafickému zpracování celého obalu fotopasti.

Tím nejdůležitějším je však to, co se ukrývá uvnitř samotné fotopasti, tedy snímací technika, která je schopna pořizovat jednotlivé snímky, ale i celé videosekvence. Dále zde najdeme datové uložiště, kam je tento pořízený materiál ukládán, a také kartu SIM, díky které se může zařízení připojit k internetu a pořízený materiál rovnou odesílat na určenou e-mailovou adresu.

Fotopast jako zabezpečení vašeho majetku

Díky své nenápadnosti a schopnosti zaznamenávat vše, se po dané oblasti pohybuje je toto zařízení neocenitelným pomocníkem pro myslivce a ochránce přírody, ale také pro běžného uživatele. Fotopast totiž může být použita jakou součást pasivního zabezpečení objektů a pozemků na kterých je nainstalována.

Její výhodou je to, že snímky pořizuje zcela v tichosti a bez jakéhokoliv poutání pozornosti na tuto činnost. Případný nezvaný návštěvník tak v podstatě vůbec netuší, že se práce stává terčem nahrávky, která jej může usvědčit. Díky nenápadnosti fotopasti ji ani nebude moci nalézt a tedy i zničit, a pokud by se tak přeci jen stalo, fotopast již dávno odesílá pořízený materiál na danou e-mailovou adresu, takže nahrávka je již v bezpečí a v pořádku.

Takto si může svůj majetek zabezpečit v podstatě každý a nemusí se tak obávat nevyžádané návštěvy.