Nejste spokojeni s parametry vašeho vozu? Potom máte dvě možnosti. Tou první je prodej auta a koupě nějakého lepšího. To je však cesta komplikovaná a poměrně nákladná. Druhou variantou, kterou se lze vydat, je takzvaný chip tuning. Tedy úprava vozu, s cílem vylepšit jeho vlastnosti. Jaké jsou hlavní výhody této cesty? Podívejme se na ně společně.

Úprava je softwarová

Nejde o žádný náročný zásah do vašeho vozu, ve spojení s tím, že by se muselo něco demontovat, rozebírat a měnit. Když se podíváme na výhody chiptuningu v tomto směru, tak je třeba říci, že se v podstatě jedná jenom o úpravu řídící jednotky. V praxi je vše realizováno ve třech jednoduchých krocích, kterými je:

Připojení k řídící jednotce

Přehrání požadovaných dat

Otestování a detekce chyb

Vylepšit automobil lze různě

Mnoho lidí zná tento pojem hlavně v souvislosti se zvýšením výkonu daného vozu. To je také onen hlavní důvod, proč je tato úprava poptávána. Nejde však možnost jedinou, jelikož stejně tak lze vlastnosti vozu upravit po stránce lepší spotřeby. Ideální pro toho, kdo jezdí často a také hodně. Existuje však i kompromis mezi výkonem a spotřebou, díky kterému lze v obou segmentech dosáhnout lepších hodnot.

Ceny jsou příznivé

Jak jsme zmínili v úvodu, pokud se rozhodnete pro koupi nového vozu za účelem lepších parametrů, bude vás to stát celkem vysokou sumu. Když se rozhodnete využít výhod úpravy řídící jednotky, tak musíme říci, že vás to vyjde jenom na pár tisíc. Takové jsou ceny například na Mereni-vykonu.cz, což je společnost, která v daném obru patří mezi špičku.

Je to legální

Máte obavy z legálnosti? Potom je můžete hodit za hlavu, jelikož daná forma úpravy může být bez problémů zapsána i do technického průkazu vozidla. A to jasně znamená jednu důležitou věc, která je spojena s tím, že tato úprava je zcela legální.