Kvasinkové infekce jsou způsobeny houbami, známými jako jednobuněčné organismy. Většina žen se s nimi popere, ale pokud máte narušenou imunitu nebo užíváte antibiotika – stáváte se pro kvasinky terčem útoku. Objevují se v ústech, ale také ve vagíně. V pochvě se pak tento stav označuje jako vaginální mykóza.

V mnoha případech je léčba jednoduchá a nevyžaduje náročnost

Léčba kvasinkových infekcí z drtivé části vyžaduje antifungální léčivé prostředky. Existuje aplikace několika kúr za sebou nebo silnější léky, což většinou potřeba není.

Mezi běžné standardní postupy, jak s kvasinkovou infekcí candida albicans zatočit je např. užívání probiotik, zařazení jogurtů do stravy, oplachy slanou vodou, kokosový olej a osvědčené přípravky od GYNELLA®.

Podpůrné prostředky k odstranění nepříjemných příznaků

Probiotika jsou jakýmsi podpůrným prostředkem. Jsou vyrobeny ze živých bakterií a mohou pomoci podpořit počty přirozených bakterií ve vašem těle. Budete mít následně lepší obranyschopnost.

Jogurt je dalším zdravým zdrojem probiotik, ale ujistěte se, že obsahuje přátelské bakterie a není plný cukru. Ten ve výsledku infekci ještě zhoršuje.

Aplikací slané vody zklidníte příznaky doprovázející infekci. Stačí jen smíchat půl lžičky soli do šálku teplé vody a omýt si s tímto roztokem genitálie.

Výborným protiplísňovým prostředkem je taktéž kokosový olej, což málokdo ví. Na postižené místo naneste jemnými krouživými pohyby tenkou vrstvu kokosového oleje. Kokosový olej zmírňuje podrážděnou a suchou pokožku. Současně zlepšuje proces hojení. Olej z čajovníku používejte s mírou, v opačném případě vyvolává podráždění.

Kvasinková infekce bez komplikací odezní během několika dnů po těchto procedurách. Pokud tomu tak není, navštivte svého gynekologa, který vám mile rád poradí.