Máte doma milovníka zvířat a myslivosti obecně? Také si neustále vede záznamy o tom, jaké zvířata se objevují v okolí vašeho domu a jeho nejoblíbenějším místem je bezesporu posed v lese nebo les obecně? Pak jste možná už něco někdy slyšeli o fotopasti. Malé krabičce, která toho uvnitř sebe ukrývá opravdu hodně a může být milovníkům přírody a zvířat opravdu v lecčems nápomocná. A pozor, nejen milovníkům zvířat!

Přístroj, který pomáhá i potěší

Některé tyto přístroje mohou využívat také profesionální myslivci, kteří potřebují mít o svém revíru přehled a chtějí vědět, kdy chodí které zvíře v zimě ke krmelci a jaká to zvířata a kolik se jich v okolí pohybuje. Ať už jste jen milovník zvířat a přírody obecně nebo opravdu myslivec, tento kousek se vám jistě bude hodit. Vždyť kde jinak získat unikátní fotografie zvířat aniž jsou přitom rušeny? Tyto jednoduché přístroje fotí dokonce i večer, za šera nebo v noci. Jednotlivé přístroje jsou v zemitých barvách, což zajistí naprostou neviditelnost, takže zvířatům nikde nepřekáží ani jim nevadí.

Bezpečnost především

Kromě toho, že skvěle monitoruje zvířata, se může stát také pomocníkem v bezpečí, konkrétně v ochraně vašeho domova. Okolo vašeho domu se mohou potulovat různí lidé a některým se může dokonce zachtít zavítat na nezvanou návštěvu. A z takovéto nezvané návštěvy odcházejí obohaceni, často drahými věcmi, na které vy poctivě šetříte několik měsíců nebo i let. Fotopast může být doplňkem pro ochranu vašeho domu, zahrady, nemovitosti nebo také chalupy či chaty a to obzvláště v zimních měsících, kdy zde nejezdíte často. Malá a nenápadná krabička funguje na tepelný pohyb, takže zachytí souseda, tuláka, ale i všechny ostatní, kdo se v okolí domu pohybují. Snímek zaznamená a uloží na SD kartu, popřípadě může poslat jako MMS zprávu nebo na e-mail.