Už vás omrzela stará kuchyň nebo se již dokonce rozpadá a nová kuchyň je více než nutná? Okukujete katalogy, prodejny s nábytkem nebo různé webové stránky o bydlení pro získání inspirace? Máte vybráno, ale nechce se vám utrácet za řemeslníky, kteří jsou často k nesehnání a účtují si vysoké sumy za svou práci? Pokud patříte mezi ty zručnější, s kvalitním nářadím to jistě hravě zvládnete. Vyvarujte se nákupu levného elektronářadí v supermarketech a vsaďte na osvědčenou kvalitu, jakou je společnost Stanley Fatmax.

Bez vrtačky se neobejdete

Konečně vám přivezli vaši vysněnou kuchyň, rozloženou v krabicích a vás nyní čeká její sestavování. Většina dodavatelů přibalí ke kuchyni jednoduchý návod, ale nečekejte, že sestavování bude jednoduché. Velkým pomocníkem při skládání nejen kuchyně, ale veškerého nábytku, je aku vrtačka nebo utahovák. Skvělou inovací v elektronářadí je použití bezuhlíkového motoru, který v mnohém práci usnadňuje – vysoký kroutící moment, eliminace tření a jiskření, delší doba provozu na jedno nabití. S takovou vrtačkou vám půjde práce snadno a rychle.

Při sestavování se neobejdete bez vodováhy a metru – laserový dálkoměr vám skvěle metr nahradí a umí toho mnohem více. Laserové dálkoměry mají dosah 20 – 200 metrů. Přesnost měření je +/- 3 mm. Dálkoměr dokáže měří a počítá vzdálenosti, velikost ploch a jejich objem. Vše vidíte přehledně na podsvíceném víceřádkovém displeji.

Postup vždy dodržujte

Postupujte vždy přesně návodu a nesnažte si sestavování zjednodušit nebo urychlit. Snadno se vám tak stane, že sestavenou skříňku budete muset do posledního šroubku rozložit. Rozdělte si všechny jednotlivé kusy, ať se vám nepopletou. Všechny šrouby řádně dotahujte, jistě nestojíte o křivé skříňky, zkřížená dvířka nebo vypadávající police. Obrňte se trpělivostí, pokud nemáte se sestavováním nábytku žádné zkušenosti.