Chorvatsko se nachází na Balkáně a od války za nezávislost na konci 90. let se opět stalo jednou z hlavních turistických destinací Evropy. Stejně jako většina Evropy se Chorvatsko může pochlubit svým podílem na středověkých městech a historických ruinách, ale to, co dělá tuto zemi výjimečnou, je její bohatství ohromujících přírodních zajímavostí, jako jsou Plitvická jezera, velkolepé pobřeží Jaderského moře a nádherné Chorvatsko ostrovy.

Národní park Krka

Národní park Krka se nachází ve střední Dalmácii v Chorvatsku a je chráněnou oblastí velkolepé přírodní scenérie, divoké zvěře a historických památek. Národní park, který se nachází podél řeky Krka v okrese Sibinik-Knin, je nejlépe známý pro své četné tryskající vodopády a přírodní jezírka s průzračnou modrozelenou vodou.

Záhřeb

Hlavní a největší město Chorvatska, Záhřeb, je pulzující metropole plná historických i moderních turistických atrakcí. Město se nachází v severozápadním Chorvatsku a jeho historie sahá až do 2. století našeho letopočtu, kdy byla uherským králem Ladislavem poprvé zřízena diecéze. Dnes je Záhřeb rozlehlým kosmopolitním městem a srdcem chorvatské kultury, akademiků a vlády.

Město je rozděleno na Horní a Dolní město, přičemž Horní město je historickým jádrem, kde se turisté mohou procházet dlážděnými uličkami a navštívit staré středověké kostely, věže a paláce.

Dovolená v Chorvatsku přináší mnoho skvělých zážitků.

Korčula

Korčula, nejlépe známá jako údajné místo narození slavného obchodního cestovatele Marca Pola, je 50 km ostrov nacházející se u chorvatského pobřeží Jaderského moře. Korčula, která je snadno dostupná trajekty z velkých chorvatských měst, Splitu a Dubrovníku, je ponořená do malebné krajiny, malebných měst, bohaté historie a okouzlujících tradic.

Kde se ubytovat?

Ať už se chystáte na pevninu nebo na nějaký ze úžasných chorvatských ostrovů, využijte možnosti webu ubytovanivchorvatsku.cz. Uvedené kontakty jsou přímo na majitele apartmánů, penzionů a hotelů.