Svěží, listnatý zelený trávník je to, o čem mnoho zahradníků sní. A k tomu potřebujete dobrou sekačku na trávu.

Ve skutečnosti je trávník často největší oblastí zahrady. Proto je nezbytné mít vysoce kvalitní sekačku na trávu. Je to nejdůležitější zahradnický nástroj, který můžete vlastnit.

Nakupování sekačky na trávu však může být obtížné. Existuje tolik různých typů a žargon je často matoucí. Modely jsou často dražší a přidané doplňky je obtížné identifikovat.

Napájení sekaček

Pokud nechcete tlačit sekačku před sebou a pohánět ji vlastní silou, budete stát před rozhodnutím, jaký druh napájení zvolit.

Elektrické sekačky na trávu

Většina sekaček na trávu je napájena ze sítě. To je nejlepší volba pro malé a střední zahrady. Sekačky jsou menší, levnější a snadno se skladují.

Před nákupem zkontrolujte, zda vám kabel umožní sekat až na konec vaší zahrady.

Akumulátorové sekačky na trávu

Akumulátorové sekačky na trávu napájené z baterií ušetří mnoho práce, velmi oblíbené pro svou vysokou životnost a spolehlivost jsou sekačky na trávu Fieldmann. Mají všechny výhody elektrické sekačky, ale nemusíte se starat o kabel.

Kvůli baterii však mohou být dražší než elektrické modely ze sítě. Moderní lithium-iontové baterie jsou lehčí a vydrží mnohem déle než tradiční nikl-kadmiové verze, ale jsou nákladnější.

Benzinové sekačky na trávu

Sekačky na trávu poháněné benzínem jsou dobrou volbou pro velké zahrady a louky, kde by byl síťový kabel nevhodný. Jsou o něco dražší, ale mnohem výkonnější a rychlejší při sekání.

Nezapomeňte však, že benzínové sekačky na trávu budou vyžadovat servis jako motory automobilů a budete muset zkontrolovat a doplnit olej.

Kde spolehlivou sekačku pořídit?

Na webu elimstore.eu pořídíte nejen sekačku na trávu a jiné produkty značky Fieldmann, ale také ruční nářadí, zahradní nářadí, elektrické nářadí a železářství.