Elektromotory jsou dnes již jednou z těch nejdůležitějších a zároveň i nejběžnějších technologií, které potkáváme. Používají se jak ve velkých výkonných mechanismech, tak i v těch nejmenších co se nám starají o pomoc s domácími pracemi nebo péčí o tělo.

V domácích podmínkách se ale většinou potkáváme s těmi nejjednoduššími elektromotory, které se vyrábějí. Jedná se o ty, které jsou vyloženě navrženy pro konzistentní bezproblémovou funkci v rámci stabilních podmínek domácnosti. Jenže co když potřebujeme uzpůsobit elektromotory tomu, aby dokázaly reagovat na okolní podněty?

Jediným efektivním řešením je převodovka

Převodovky jsou opravdu jedním jediným řešením, které je v takovém případě přípustné pro praktické užití. Jedná se o mechanismus, který za pomoci převodových koleček dokáže vyrovnat potřebu většího a menšího přenášení točivého momentu. to se může velice často stát v takových mechanismech, jako jsou pohony a motory.

Proto je běžné, že jsou převodové motory Bühler aplikovány právě v těchto oblastech. Bez nich by nebylo možné vyrovnat výkonu motoru tomu, že nejsou okolní podmínky stále stejné. Náhle by nebylo realizovatelné například udržení konzistentní rychlosti a výkonu při výjezdu vozidel do kopce.

Převody s maximální přesností a efektivitou

Převodové motory jsou sice dávány do jedné jediné kategorie, ale velice často se mezi nimi mohou pohybovat až ohromné rozdíly. Největším rozdílem je většinou jejich určení na základě toho, jak jim pracují převody a v jakém rozsahu se dají koupit. Jednou z nejpreciznějších technologií jsou planetové převodovky Bühler. Jedná se o velice přesnou technologií převodů, které jsou ale více finančně náročné.

Levné řešení, které vás dokáže oslovit

Naopak pokud potřebujete řešení, co vám dokáže nabídnout ideální poměr výkonu a ceny, tak se přesuneme konkrétně mezi šnekové převodovky Bühler. Šnekové převodovky jsou velice specifické především v jedné důležité oblasti. tou oblastí je fakt, že je jejich běh velice nenáročný a jsou zároveň spolehlivé. Přitom je pořizovací cena nízká, protože i konstrukční náročnost je mnohem menší než u planetových. V mnoha mechanismech ale mají menší výkony.