Ráda nosíte sukně? Sukní dává žena najevo svou ženskost, pro jinou jsou sukně pohodlné a jiné se v nich cítí dobře. Výrobci a prodejci nabízí obrovské množství typů sukní – elegantních, sportovních, nyní velmi moderních tu-tu, volnočasových atd. Kromě různých typů existuje také mnoho různých střihů sukní, které mohou pomoci potlačit vaše nedostatky a zdůraznit vaše přednosti. Poradíme vám pár tipů, jakou sukni si vybrat podle typu vaší postavy.

Postava do písmene A

Máte štíhlý pas a v oblasti boků zadečku a stehen jste plnějších tvarů? Ženy, které mají postavu do tvaru hrušky by měly nosit dámské oblečení upnuté, ale sukně mírně rozšířené, nejlépe v místě, kde jsou nohy nejužší. Na bokové sukně zapomeňte, sukni noste zapnutou v pase. Barvu sukně volte tmavou a jednobarevnou. Různými vzory jen upozorníte na větší zadeček.

Postava do písmene O

Pokud jste zaoblená v oblasti bříška a vaše postava připomíná jablko, nesnažte se pas nějakým způsobem vytvářet, například páskem. Jen upozorníte na fakt, že žádný nemáte. Pokud máte štíhlé nohy, klidně jděte do minisukně, ale pozor na sukně se zvýšeným pasem, které vám mohou uškodit. Postavě typu jablka nejlépe sedí úplně rovná nebo jen mírně rozšířená sukně.

Postava do písmene X

Ženy s postavou do X vynikají štíhlým pasem, který si mohou dovolit ještě zdůraznit vhodným páskem. S touto postavou si můžete vzít téměř jakoukoliv sukni. Nejlépe její štíhlý pas vynikne v kolové sukni nebo sukni s vysokým pasem. I levný dámský textil může vypadat skvěle, když si vyberete správný střih sukně.

Postava do písmene H

Pokud máte spíše chlapeckou postavu, snažte se co nejvíce zvýraznit své ženské křivky. Široké sukně s mnoha volány vám vytvoří pas, který nemáte. Moderní balonové sukně jsou pro vás ideální, vytvoří vám boky a budete působit mnohem ženštěji.