Aby byly weby na internetu vidět, musí se tyto těšit přízni internetových vyhledávačů. Teprve potom je reálné i dosažení přízně internetové veřejnosti.

Na web musí za všech okolností chodit dost návštěvníků. Není-li tomu totiž tak, zůstává obsah podobných webů před lidmi skryt, a to, co se mezi veřejnost nedonese, tak nemá žádný význam.

Je tedy žádoucí, ba přímo nezbytné, aby se web mezi jinými nabídkami, které jsou na internetu rovněž k vidění, prosadil, aby si získal své příznivce. Jenže to se sice snadno řekne, ale daleko hůře docílí. Protože se pochopitelně konkurenti nedají, těm jde o naprosto totéž. I další weby chtějí excelovat nebo se aspoň udržet nad vodou. A proto se na síti dnes a denně odehrávají souboje o pomyslné místo na slunci.

A kdo v takovém klání vítězí? Obvykle to jsou weby, jejichž majitelé a provozovatelé nenechávají nic náhodě a sázejí na SEO Brno, tedy na optimalizaci pro internetové vyhledávače. Právě takovou optimalizací totiž lze dosáhnout toho, aby se web dočkal podpory od vyhledávačů, které rozhodující měrou určují to, který web se návštěvnosti dočká a který ne.

Když vyhledávače na základě nastavených kritérií dospějí k tomu, že je nějaký web dokonalý, umístí ho mezi nalézanými odkazy na přední pozice, tam, kde ho každý lehce najde a tedy zřejmě i otevře, zatímco je-li web podle vyhledávačů nějak nedokonalý, skončí v seznamu relevantních nabídek až někde vzadu, kde ho sotva někdo najde.

A optimalizace je tu od toho, aby určitý web vylepšila právě tak, jak si to vyhledávače žádají. Copywriting, linkbuilding, správná volba klíčových slov, propagace, ale také dejme tomu odstraňování chyb, jež se na webech ukrývají, to vše má za následek pokrok, vzestup návštěvnosti, a tedy i daleko pravděpodobnější dosažení toho, čeho se má podle záměrů provozovatele optimalizovaného webu dosáhnout.

Díky optimalizaci už se web neztratí mezi ostatními nabídkami, jež na internetu jsou, nezůstane nevyužitý a tedy bezvýznamný. A proto se optimalizace využívá stále častěji.