Výdrž a životnost baterie můžete ovlivnit sami. A v tomto článku vám ukážeme několik tipů, jak i vy můžete udržet vaši baterii dlouho nabitou.

    1. Chemické stáří baterie

Základem každého iPhonu je lithium-iontová baterie. Nová baterie iPhone 7 je sice kvalitní a má vysokou výdrž, jako každé jiné zařízení ale stárne. U baterií byste ale neměli brát v potaz jen věk, ale i chemické stárnutí. Chemický věk můžete ovlivnit snadno vy sami. Stačí se zaměřit na to, jak baterii vůbec nabíjíte. Obecně se totiž dá říct, že čím více budete nabíjet, tím méně vám vydrží.

Dávejte si pozor především na maximální kapacitu. Ta říká, jaká je aktuální kapacita v porovnání s původní kapacitou. Nezapomínejte ani na impedanci. Právě ona totiž výrazně ovlivňuje výdrž. Vysoká impedance znamená, že dokáže zásobovat zařízení dostatečným okamžitým napětím. V opačném případě nebude stačit na zásobování běžného provozu a bude potřeba výměna baterie iPhone 7.

    1. Na co si dávat pozor?

Do tohoto stavu se může baterie dostat velice rychle. Záleží jen na tom, jak s ní budete nakládat. Pokud chcete, aby vydržela opravdu dlouho, dbejte na základní pokyny výrobce. Zpravidla se jedná o skladování v optimálních teplotách (ty se pohybují v rozmezí 16 – 22 stupňů) a pravidelné aktualizování systému. Nezapomínejte ani na pravidelné nabíjení. Nenechte vaši baterii vysát téměř do sucha, protože to by mohlo mít v dlouhodobém horizontu velice špatné následky.

Vysoké chemické stáří a nízká impedance pak mohou mít za následek, že se začne iPhone sám od sebe vypínat. Tím vám telefon říká, že vymena baterie iPhone 7 je už nezbytná. Dává tím také najevo, že se snaží ochránit elektronické komponenty. Pokud se vám tedy něco takového stane, nemusíte panikařit. Řešení je totiž velice jednoduché, rychlé a levné. Stačí zamířit na internetový obchod iSwap.cz, kde kvalitní baterie nejen pro iPhone, ale i další zařízení od Applu, pořídíte.