Jsme v době, kdy zažíváme, že mnoho věcí ze sci-fi knížek a filmů se stává realitou. Sice ještě nekolonizujeme jiné planety nebo se neumíme teleportovat, ale ovládáme nanotechnologii, 3D tisk, genetické inženýrství a technologie jsou dále než kdy předtím. Jednou z největších vymožeností současné doby je internet věcí. Když je řeč o komunikaci, většina lidí si představí komunikaci mezi lidmi nebo zvířaty, málokdo by pomyslel, že spolu mohou samostatně komunikovat i přístroje.

Jak internet věcí funguje?

Jde o síť, prostřednictvím které spolu komunikují chytré přístroje. Cílem internetu věcí je pomáhat lidem ulehčovat práci. Dnes už se naplno používá internet věcí například v domácnostech. Například když detektor zaznamená kouř, je schopen zavolat hasiče a zároveň vás o tom informovat. Když kamera u domu zaznamená, že přijíždíte, může dát pokyn vratům, aby se otevřely. Když je v místnosti chladno nebo naopak teplo, chytré čidlo může komunikovat s kotlem nebo třeba klimatizací, aby se teplota držela na požadované hladině. Internet věcí je skvělý tím, že vás o všem informuje a nejlepším prostředníkem je váš telefon. S pomocí telefonu můžete dnes ovládat prakticky celý dům, od stínění až po vrata, teplo a cokoliv dalšího. Ještě nedávno to byl nedostupný luxus, dnes je to snadno dostupná technika, kterou používá stále více lidí.

Rozvoj internetu věcí ve vašich rukou

Pokud vás internet věcí zajímá a chtěli byste se podíl et na jeho rozvoji, máte příležitost. Zajímá vás GraphQL, Docker, TypeScript nebo Mikroservisní architektura? Pak můžete pracovat ve společnosti JABLOTRON CLOUD Services s.r.o., kde budete členem týmu, který dbá na vývoj technologie internetu věcí. Více informací naleznete na webu společnosti Jablotron.cloud.