Společnost Apple chce konkurovat Netflixu. Službu spustí již příští rok a majitelé současných zařízení značky Apple jí budou mít zcela zdarma.

Nové streamovací služby

Streamovací služba Applu je dlouho očekávanou věcí. Podobat by se měla Amazon Prime Video a Netflixu. Svůj provoz by měla zahájit v první polovině příštího roku. Prozatím není jasné, zda jako samostatná aplikace, nebo v rámci stávající televize Applu. Nejdříve by měla být dostupná v USA a o několik měsíců později také ve 100 státech po celém světě.

Podle prvotních informací by měla obsahovat původní tvorbu tvořenou speciálně pro Apple a programy třetích stran. Skrze službu navíc bude možné pořídit si předplatné některých televizních balíčků stejně jako v Amazon Prime Video.

A na jaké pořady se můžeme těšit? V jednání je Oprah Winfrey, dále se pracuje na seriálu podobném Hunger Games s názvem See a také několik dalších. Apple prozatím neuvádí, zda bude služba dostupná mimo vlastní hardware a tak jí nejspíše ze začátku budou testovat majitelé iOS a Apple TV, pro které by měla být zdarma.